„A magyar kormány kezdettől fogva hangsúlyozta, hogy az oltás nem politikai kérdés, ezért elutasítunk minden politikai indíttatású támadást a hatásos és biztonságos oltóanyagokkal szemben” – jelentette ki Varga Judit igazságügyi miniszter az egyik közösségi oldalon közzétett üzenetében kedden.
Vakcina is vakcina közt nem lehet válogatni
Varga Judit az uniós tagállamok általános ügyekért felelős minisztereinek brüsszeli tanácsülését követően közzétett üzenetében kijelentette: „amikor emberi életek vannak veszélyben, nem megengedhető, hogy politikai alapon válogassunk vakcina és vakcina között. Biztosak voltunk abban, hogy úgy tudjuk a legtöbb emberéletet megmenteni, ha mindent megteszünk azért, hogy a legtöbb vakcina rendelkezésre álljon” – fogalmazott.
Elmondta, Magyarország mára első Európában az átoltottság tekintetében.
Vakcina van, mindenkit képesek vagyunk beoltani
A cél, hogy Magyarország mihamarabb elérje az 5 millió oltottat – közölte. Tájékoztatása szerint az Általános Ügyek Tanácsa ülésén az uniós oltási helyzet mellett szó volt a rezsicsökkentés kérdésköréről is. Elmondta: az ülésen világossá tette, hogy a magyar kormány nem támogat semmilyen kezdeményezést, ami növelné a lakossági energiaárakat.
Megvédjük a rezsicsökkentést” – fogalmazott.
„Továbbra is elvárjuk, hogy a 2021-es jogállamisági jelentés pártatlan, valós tényeken alapuló, a magyar kormány álláspontját is magában foglaló beszámoló legyen” – fogalmazott. A magyar kormány mindig nyitott marad a párbeszédre, hogy az egyoldalú és félrevezető tájékoztatás helyett egy őszinte és a kölcsönös tiszteleten alapuló véleménycsere alakuljon ki – tette hozzá Varga Judit.
Egy másik bejegyzésében arról is tájékoztatott, hogy a tanácskozás margóján találkozott Didier Reynders igazságügyért felelős uniós biztossal, akivel megosztotta a korábbi, Magyarországot alaptalanul bíráló jogállamisági jelentéssel kapcsolatos aggályait. Emlékeztetett: az Európai Bizottság még áprilisban tett ígéretet arra, hogy az idei jelentésük minden tagállamot egyenlő mércével mér majd, kitérve a megítélésük szerint pozitív tagállami fejleményekre is.
hogy a tanácskozás margóján találkozott Didier Reynders igazságügyért felelős uniós biztossal, akivel megosztotta a korábbi, Magyarországot alaptalanul bíráló jogállamisági jelentéssel kapcsolatos aggályait. Emlékeztetett: az Európai Bizottság még áprilisban tett ígéretet arra, hogy az idei jelentésük minden tagállamot egyenlő mércével mér majd, kitérve a megítélésük szerint pozitív tagállami fejleményekre is. (Facebook, MTI)
Fotó: Varga Judit, Facebook